Prof. Jacek Wysocki przeciwnikiem obowiązku i przymusu szczepień?

Wszystkim czytelnikom rodziny portali Fakty o Szczepieniach (FOS) polecamy lekturę wywiadu z prof. Jackiem Wysockim, przewodniczącym Polskiego Towarzystwa Wakcynologii (PTW), zamieszczonego na stronie internetowej Medycyny Praktycznej i zatytułowanego „Szczepienie – polisa na zdrowie”.

W tym wywiadzie prof. Wysocki przedstawia swoje nastawienie odnośnie obowiązku/przymusu szczepień i podstaw, na jakich decyzje o szczepieniu lub nieszczepieniu powinny być podejmowane:

„Chciałbym, żeby ludzie podejmowali decyzje o szczepieniu bądź nieszczepieniu na podstawie rzetelnej wiedzy.” (Profesor dodaje, że ma jednak wątpliwości, bo jego zdaniem oddanie decyzji w ręce rodziców może doprowadzić do zaniku ochrony pośredniej osób nieszczepionych, choć z drugiej strony obowiązek prowokuje ludzi do przekory.)

Ta wypowiedź profesora wykazuje niepokojącą zbieżność z frazesami zgodnymi ze społeczno-wakcynologiczną poprawnością powtarzanymi przez reprezentantów instytucji państwowych takich jak GIS (np. dr Przemysław Biliński), sanepidu (np. Andrzej Trybusz), czy też PTW (np. dr P. Grzesiowski). Wszystkie te wypowiedzi to pustosłowie i zasłona dymna przykrywająca faktyczne działania podejmowane przez reprezentowane przez te osoby państwowe instytucje, tj. projektowanie prawa nadającego jeszcze szersze uprawnienia do stosowania przymusu przez sanepid wobec osób przebywających w naszym kraju i administracyjne represje podejmowane wielokrotnie niezgodnie z literą prawa przez inspektorów sanepidu.  Decyzja o szczepieniu bądź nieszczepieniu jest w naszym kraju systematycznie utrudniana lub represjonowana i jakiekolwiek zmiany sąmało prawdopodobne.

Podobny kontrast znajdziemy między apelem prof. Wysockiego o „rzetelną wiedzę” a przykładami dezinformacji w jego wypowiedziach w tym samym wywiadzie, np.:

Nie jest to pierwszy raz, kiedy na naszych portalach korygujemy i uzupełniamy wypowiedzi członków Polskiego Towarzystwa Wakcynologii (np. 1, 2, 3, 4, 5).

Jest jeszcze jeden aspekt, na który chcemy zwrócić uwagę czytelników FOS bez sugerowania jakichkolwiek wniosków. Prof. Wysocki jest przewodniczącym Polskiego Towarzystwa Wakcynologii, które według zapewnień przewodniczącego nie jest sponsorowane przez firmy farmaceutyczne. Zachęcamy do rozejrzenia się, kto jest członkiem tej organizacji i ilu z członków zarządu współpracuje bezpośrednio z firmami farmaceutycznymi. Jako jeden przykład podajemy łatwe do znalezienia informacje nt współpracy prof. Wysockiego z firmami farmaceutycznymi i związanymi z tym wynagrodzeniami:

Ponadto prof. J. Wysocki zaangażowany był w ostatnich latach w badania kliniczne dla różnych firm, w tym Pfizer i Baxter:

Powyższa lista badań i wynagrodzeń prof. Wysockiego z pewnością nie jest kompletna. Na zakończenie jeszcze raz zachęcamy do przestudiowania wywiadu „Szczepienie – polisa na zdrowie” i składamy panu profesorowi podziękowania za motywację do dalszego publikowania w internecie ignorowanych i zapomnianych faktów o szczepieniach. My również chcemy żeby ludzie podejmowali decyzje o szczepieniu bądź nieszczepieniu na podstawie rzetelnej wiedzy„.

%d blogerów lubi to: